עם האיומים ההולכים וגדלים של דואר זבל, הונאות דיוג, גניבת זהות ועוד, האינטרנט יכול להיראות כמקום מסוכן. אם אינך מצויד כהלכה, אתה עלול ליפול בפח של האקר. אל דאגה, אנחנו כאן כדי לתת לך את הכלים להישאר בטוחים ומאובטחים באינטרנט. להלן שמונה הטיפים המובילים שלנו לשמירה על בטיחות באינטרנט.
גלישה בטוחה באינטרנט

טיפים להישאר בטוח באינטרנט

1. אל תלחץ על קישורים מאנשים שאתה לא מכיר: אם אתה מקבל דוא"ל או הודעה ממישהו שאתה לא מכיר, יש סיכוי גדול שהם מנסים לתפוס אותך עם הונאת דיוג! אם אינך יודע אודות הונאות דיוג, עיין בבלוג הקודם שלנו בו אנו מדברים על הונאות דיוג נפוצות וכיצד להימנע מהן!

2. צור סיסמאות בטוחות ומאובטחות: האם הסיסמה שלך חזקה מספיק? סיסמאות פשוטות יכולות להיות מוכה על ידי האקרים תוך מספר דקות (לפעמים אפילו שניות!). סיסמה חזקה מכילה שילוב של אותיות קטנות וקטנות, מספרים וסימני פיסוק. סיסמה ארוכה יותר גם מאובטחת יותר. טריק ליצירת סיסמאות ארוכות וחזקות הוא להשתמש בביטוי במקום במילה אחת בלבד. הקפד להשתמש בסיסמאות שונות גם עבור אתרים שונים!

3. שנה את הסיסמאות שלך מעת לעת: שירותים מקוונים רבים יבקשו ממך לשנות את הסיסמה שלך מעת לעת. אם שירות לא מבקש ממך לשנות את הסיסמה מעת לעת, אתה עדיין צריך לעשות זאת! זה הרגל נהדר לפתח וזה יעזור לך להגן עליך מפני משתמשים זדוניים המקוונים בניסיון לגשת לחשבונות שלך.

4. נעל את ה- Wi-Fi שלך: האם ה- Wi-Fi שלך משתמש בסיסמה חזקה ומאובטחת? לא מספיק להשתמש בסיסמאות חזקות ברשת; עליכם להשתמש בנימוסי סיסמה טובים לכל המכשירים, החיבורים והחשבונות שלכם.

5. היזהר בשיתוף מדיה חברתית: בימים אלה, רוב האנשים משתמשים בחשבונות מדיה חברתית כדי לשתף עדכונים על חיי היומיום שלהם. המדיה החברתית אמנם גרמה לנו להיות קרובים מתמיד, אך היא יצרה גם בעיות אבטחה חדשות. היזהר בשיתוף המקוון שלך, במיוחד כשמדובר במידע האישי שלך. מישהו שיכול לגשת למידע כגון שמות יום ההולדת שלך או חיית המחמד יכול להשתמש בו כדי להבין את הסיסמאות שלך או לענות על שאלות האבטחה שלך.

6. אבטח את המכשירים הניידים שלך: נעל את הטלפונים הסלולריים, הטאבלטים והמחשבים הניידים שלך באמצעות סיסמת כניסה. מכשירים רבים יאפשרו לך להגדיר מסך נעילה שבו תוכל להשתמש ב- PIN, טביעת אצבע או זיהוי פנים כדי לבטל את נעילת המכשיר.

7. הורדה ממקורות מהימנים: קל להוריד את התיקון או התוכנה האחרונים באופן מקוון, אך וירוסי מחשב רבים מוסווים כהורדות אמינות. אל תלחץ על קישורים להורדות מאנשים או מאתרים שאינך מכיר או סומך עליהם. בעת הורדת אפליקציות לטלפון שלך, הקפד לבדוק את הביקורות ולהוריד רק ממקורות מהימנים.

8. עדכן את המכשירים שלך: כאשר מכשיר מקבל עדכון, זה יכול לפעמים (אבל לא תמיד) להיות בגלל שהיצרן זיהה פגם אבטחה. הישאר בטוח והיה חכם על ידי עדכון המכשירים שלך לגרסה העדכנית ביותר של תוכנה וקושחה.

לא יודע איך לשנות את סיסמת ה- Wi-Fi שלך? לא בטוח אם ההורדה היא ממקור מהימן? לא מצליחה לדעת באיזו גרסת קושחה הטלפון שלך נמצא? התקשר לצוות התמיכה שלנו, אנחנו כאן כדי לעזור לך!