כמה מהירות אני באמת צריך?

כאשר בוחנים פס רחב מהיר, זו שאלה נפוצה. כמה מהיר מספיק מהר? מה המשמעות של כל זה בכלל?

באמת, אין תשובה אחת לשאלה זו. בדרך כלל, ככל שיש לך מהירות פס רחבה מהירה יותר, כך חווית האינטרנט שלך תהיה טובה יותר. אבל לפעמים יותר מדי פשוט לא נחוץ.

כאן נפרט מה המשמעות של רוחב הפס וכיצד זה ישפיע על החוויה המקוונת שלך על סמך ההרגלים המקוונים שלך.

אישה שעובדת במחשב נייד

מהי רוחב פס?

רוחב הפס מתאר את המהירות המקסימלית שחיבור האינטרנט שלך מעביר נתונים. הוא נמדד בדרך כלל במגה-ביט לשנייה או בגיגה-ביט, שהם 1,000 מגה-ביט.

זה עשוי לעזור לחשוב על רוחב הפס כמים שזורמים דרך צינור. ייקח הרבה זמן עד שמים רבים יזרמו דרך צינור צר, אך אותה כמות מים תזרום הרבה יותר מהר דרך מים גדולים יותר. חשוב על רוחב פס פחות כמנהרה צרה יותר.
אישה מבולבלת

בנוסף, כאשר אתה דן ברוחב הפס, תשמע הרבה על מהירויות "העלאה" ו"הורדה ". מהירות ההורדה שלך היא כמות הנתונים שנדרשת כדי לגשת לדברים באינטרנט (סטרימינג בנטפליקס, גלישה בחדשות הספורט וכו '). מצד שני, מהירות ההעלאה שלך היא כמות הנתונים שנדרשת לך בכדי להכניס נתונים לאינטרנט (העלאת סרטוני YouTube, משחק מקוון וכו ').

כמה רוחב פס אני צריך?

בואו ניקח בחשבון כיצד רוחבי פס שונים עשויים להשפיע על החוויה המקוונת שלכם.

בדרך כלל, העלאה דורשת יותר רוחב פס מאשר הורדה. בעת בחירת מהירות רוחב הפס, על המשתמשים להביא בחשבון כמה אנשים בביתך עשויים להפעיל מספר מכשירים בו זמנית.

בדרך כלל, ככל שמהירות האינטרנט שלך מהירה יותר, כך החוויה שלך תהיה טובה יותר. זהו גורם עיקרי בקביעת מהירויות האינטרנט שאתה צריך בנקודת השימוש בשיא.

להלן מספר דוגמאות למהירויות שמציעה TEC ללקוחותיה: 25 מגה לשנייה, 250 מגה לשנייה ו- 1 ג'יגה-סיביות לשנייה.

25 Mbps: מהירות זו מהירה מספיק למשתמשים רבים שאינם מפעילים מספר מכשירים בו זמנית עם דרישות רוחב פס גדולות. זה עשוי להיות רוחב פס מספיק למגורים עם משתמשים ספורים בלבד. מהירות חיבור של 25 מגה לשנייה תאפשר לך לשלוח ולקבל מיילים, לגלוש באינטרנט, להזרים מוסיקה וסרטים במספר מכשירים ולשחק משחקים מקוונים.

250 מגה לשניות: מהירות זו תאפשר לך לחבר עוד מכשירים מבלי לשים לב לירידה בביצועים. משפחה גדולה יכולה לשלוח ולקבל דוא"ל ביעילות עם קבצים מצורפים גדולים, להוריד במהירות ולהעלות סרטים גדולים, להזרים סרטים בו זמנית או לשחק משחקים מקוונים. נהדר עבור אנשי טכנולוגיה בתקציב!

1 ג'יגה: ג'יגה של רוחב פס ייתן לך את כל מה שאתה צריך לצורך ביצועים אופטימליים. זוהי בחירה מצוינת עבור משפחות גדולות, עסקים או כל מי שרוצה חווית אינטרנט מהירה. לא תהיה ירידה בביצועים בזמן משחקים מקוונים, סטרימינג או צ'אט וידאו. האינטרנט המהיר שלנו עם סיבים מספק מהירויות של עד 1 ג'יגה; אתה לא יכול לנצח את זה!

זכור שמהירויות רוחב הפס הן הערכות. מהירויות ההעלאה וההורדה בפועל עשויות להשתנות בהתאם למספר גורמים.