שעונים חכמים עם זיעה

מהנדסים מאוניברסיטת גלזגו פיתחו סוג חדש של קולט-על גמיש, המאגר אנרגיה, ומחליף את האלקטרוליטים שנמצאים בסוללות קונבנציונאליות בזיעה.

ניתן לטעון אותו במלואו עד 20 מיקרוליטר נוזלים והוא מספיק חזק בכדי לשרוד 4,000 מחזורים מסוגי הגמישות והכפיפות שהם עלולים להיתקל בהם בשימוש.

המכשיר פועל על ידי ציפוי בד פוליאסטר תאית בשכבה דקה של פולימר, המשמש כאלקטרודה של המזגן העל.

כאשר הבד סופג את זיעתו של הלובש שלו, היונים החיוביים והשליליים בזיעה מתקשרים עם פני השטח של הפולימר ויוצרים תגובה אלקטרוכימית המייצרת אנרגיה.

"סוללות קונבנציונאליות זולות יותר ושפע מאי פעם, אך לרוב הן נבנות באמצעות חומרים בלתי בר קיימא המזיקים לסביבה", אומר פרופסור ראבינדר דהיה, ראש קבוצת הטכנולוגיה Bendable Electronics and Sensing (Best), שבסיסה באוניברסיטת אוניברסיטת בית הספר להנדסה של ג'יימס וואט של גלזגו.

"זה הופך אותם למאתגרים להיפטר בבטחה ועלולים להזיק במכשירים לבישים, שבהם סוללה שבורה עלולה לשפוך נוזלים רעילים על העור.

"מה שהצלחנו לעשות בפעם הראשונה זה להראות שהזיעה האנושית מספקת הזדמנות אמיתית לסלק את החומרים הרעילים האלה לחלוטין, עם ביצועים טעונים ופריקה מעולים.

ריפוי עצמי 'בטון חי'

החוקרים אמרו כי לחומר הבניין הזה יש פונקציה נושאת עומס מבנית, הוא מסוגל לריפוי עצמי וידידותי לסביבה יותר מבטון – שהוא החומר השני הנצרך ביותר על פני כדור הארץ לאחר מים.

הצוות מאוניברסיטת קולורדו בולדר מאמין שעבודתם סוללת את הדרך לבניית מבנים עתידיים שיכולים "לרפא את הסדקים שלהם, לשאוב רעלים מסוכנים מהאוויר או אפילו לזוהר בפיקוד".

רובוטים חיים

רובוטים היברידיים זעירים המיוצרים באמצעות תאי גזע מעוברי צפרדע יכלו לשמש יום אחד כדי לשחות סביב גופות אנושיות לאזורים ספציפיים הדורשים רפואה, או לאיסוף מיקרו פלסטיקה באוקיינוסים.

"אלה מכונות חיות חדשות", אמר ג'ושוע בונגארד, מדען מחשבים ומומחה לרובוטיקה מאוניברסיטת ורמונט, שפיתח יחד את הבוטים ברוחב המילימטר, המכונים קסנובוטים.

"הם לא רובוט מסורתי ולא מין בעלי חיים ידוע. זו מעמד חדש של חפץ: אורגניזם חי ומתכנת.

אלה הרובוטים החיים הראשונים בעולם.

היצורים החדשים עוצבו על מחשב-על ב- # UVM והורכבו על ידי הביולוגים @TuftsUniversity. "קסנובוטים" זעירים אלה מבטיחים התקדמות ממסירת תרופות לניקוי פסולת רעילה

מציאות מדומה מישוש

חוקרים מאוניברסיטת נורת'ווסטרן פיתחו מכשיר אב-טיפוס שמטרתו להכניס מגע בהישג VR, באמצעות חומר גמיש המצויד ברכיבים זעירים רוטטים שניתן לחבר לעור.

המערכת, המכונה VR אפידרמיס, יכולה להיות מועילה גם במקרים אחרים, מילד הנוגע בתצוגה שמעביר את המחווה לבן משפחה שנמצא במקום אחר, ועד לסייע לאנשים עם קטיעות לחדש את חוש המישוש שלהם.

בגיימינג זה יכול להתריע בפני שחקנים כאשר מתרחשת שביתה בחלק הגוף המתאים של דמות המשחק.

העיצוב של הצוות כולל 32 מפעילים רוטטים על פולימר סיליקון דק של 15 ס"מ על 15 ס"מ, הננעץ על העור ללא קלטת או רצועות, וחף מסוללות וחוטים גדולים.

היא משתמשת בטכנולוגיית תקשורת קרובה שדה (NFC) – המשמשת בסמארטפונים רבים לתשלום סלולרי כיום – כדי להעביר את הנתונים.

"התוצאה היא מערכת דקה וקלת משקל שניתן ללבוש ולהשתמש בה ללא אילוץ ללא הגבלת זמן", אומר פרופסור ג'ון א 'רוג'רס, שעבד על הפרויקט.

מדענים מקווים כי הטכנולוגיה תוכל בסופו של דבר למצוא את דרכה לבגדים, ולאפשר לאנשים עם תותבות ללבוש חולצות VR המעבירות מגע דרך קצות האצבעות שלהם.

אינטרנט לכולם

נראה שאנחנו לא חיים בלי האינטרנט (איך אחרת היית קורא sciencefocus.com?), אבל עדיין רק כמחצית מאוכלוסיית העולם קשורה. ישנן סיבות רבות לכך, כולל סיבות כלכליות וחברתיות, אך עבור חלקן האינטרנט פשוט לא נגיש מכיוון שאין להם קשר.

גוגל מנסה לאט לאט לפתור את הבעיה באמצעות בלוני הליום כדי להעלות את האינטרנט לאזורים בלתי נגישים, בעוד שפייסבוק זנחה את התוכניות לעשות זאת באמצעות מל"טים, מה שאומר שחברות כמו היבר גונבות צעדה. הם נקטו בגישה אחרת על ידי השקת רשת משלהם של מיקרו-אטלים בגודל ארגז נעליים למסלול כדור הארץ הנמוך, שמעירים מודם המחובר למחשב או למכשיר כשהוא עף ומעביר את הנתונים שלך.

לוויינים שלהם מקיפים את כדור הארץ 16 פעמים ביום וכבר משתמשים בהם על ידי ארגונים כמו הסקר האנטארקטי הבריטי כדי לספק גישה לאינטרנט לקיצוניים מאוד של כדור הארץ שלנו.

760 קמ"ש

שונאת לנסוע? דמיין, במקום זאת, קרון הרכבת שלך מתנפץ במנהרה באותה המהירות

עורכת כמטוס סילון מסחרי. זה החלום של פייפאל, טסלה ומייסד SpaceX, אלון מאסק.

מערכת ההיפרלופ שלו הייתה רואה נוסעי 'רכבת' נוסעים במהירות של 760 קמ"ש דרך צינור ואקום, מונע על ידי אוויר דחוס ומנועי אינדוקציה. אתר נבחר במטרה להתחיל ריצות מבחן בעוד שנתיים. לאחר בנייתו, המעבורת תעביר את הנוסעים בין סן פרנסיסקו ללוס אנג'לס תוך 35 דקות, לעומת 7.5 שעות ברכבת.

7 חולצת טריקו לניטור לב

להקות ספורט לבישות המודדות את דופקכם אינן דבר חדש, אך כפי שמראים מחקרים רבים, הדיוק יכול להשתנות בפראות (במיוחד אם תסתמכו עליהם שיספרו קלוריות). באופן כללי, זה בסדר אם אתה רק רוצה מושג כמה אתה מסתדר, אבל עבור אנשי מקצוע, הדיוק הוא הכל.

באמצעות ECG עופרת יחיד המודפס בבד, חולצת טריקו חדשה זו של חברת חומרים חכמים KYMIRA תמדוד במדויק פעימות לב ותעלה אותם לענן דרך בלוטות '. כשמגיעים לשם, אלגוריתמים מעבדים את הנתונים לאיתור מדויק של פעימות לב לא סדירות כמו פעימות לב בהפרעות קצב, דבר שיכול להוכיח מציל חיים.

וזה לא רק ספורטאים שיכולים להפיק תועלת. "האפשרויות שמוצר זה מציע לאנשי הספורט וגם לקהל הרחב מדהימות", אומר טים בראונסטון, מנכ"ל ומייסד KYMIRA. "אנו משערים לפתח מוצר זה שישמש ליישומים קליניים כדי לאפשר לאלו שכבר עשויים לסבול עם תנאי לב מספיק אזהרה להתקף לב."