הטכנולוגיה היא חלק מתמיד בחיי היומיום שלנו וכמות הזמן שאנו מבלים באינטראקציה עם מכשירי הטכנולוגיה האישיים שלנו רק הולכת וגוברת ככל שאנו חשים צורך לשמור על קשר. כתוצאה מכך, כמעט בלתי אפשרי למנוע מילדינו הצעירים לחוות אינטראקציות אלה גם יחד.

תפקידנו כהורים למצוא את הדרכים הנכונות עבור החבר'ה הקטנים והאנשים הקטנים שלנו לתקשר עם הטכנולוגיה. וכדי לעשות זאת, עלינו להבין את האופן בו הטכנולוגיה משפיעה על ילדינו, וכיצד לעודד שימוש נכון בטכנולוגיה. המטרה היא שלטכנולוגיה תהיה השפעה חיובית על התנהגותם והתפתחותם, לעומת זו השלילית.

טכנולוגיה, כאשר משתמשים בה נכון, יכולה למעשה להשפיע לטובה מאוד על התפתחות הילד. מחקרים מצאו כי יכולתנו לזהות מידע מפתח קבור בתוך אשכול של דמויות וגירויים חזותיים (פרסומות) גברה ככל שהטכנולוגיה השתלבה יותר בחיינו. בנוסף, ממשקים קבועים לטכנולוגיה יכולים להביא לשיפור בתיאום עין יד, ריבוי משימות וזמן תגובה. עם זאת, כאשר זמן המסך אינו נשלט כראוי, יכולות להיות השפעות שליליות של הטכנולוגיה על התפתחות הילד.

איך הטכנולוגיה משפיעה על רמת היכולת של ילדים וכישורים חברתיים?

כמויות יתר של זמן טכנולוגי במהלך שנות ההתפתחות של הילד עשויות להשפיע על הצמיחה. למרות שחשיפה טכנולוגית מסוימת יכולה להיות טובה, הנה כמה אזורים שונים בהם ילד יכול להיתקל בקשיים כתוצאה מזמן מסך רב מדי.

חשיבה ביקורתית

באופן לא מפתיע, מחקרים הראו כי עליית הטכנולוגיה הביאה לירידה בקריאה היומית. בנוסף, נטען כי מכיוון שגושי טקסט רבים שאתה נתקל בהם במכשירים דיגיטליים נכתבים ב -140 תווים ומטה, ילדים אינם מוזמנים לחשוב באופן ביקורתי או להרחיב את מחשבותיהם.

כדי לפעול נגד זה ולעודד חשיבה ביקורתית, הקפידו להקדיש זמן בכל יום לקריאה במקום בו אין אלקטרוניקה. ניתן לפתח חשיבה ביקורתית באמצעות הרחבת שיחות, וזה כאשר אתה עוזר לילדיך ללמוד לבנות על שיחות על ידי הפניית חוויות עבר או דברים שהם קראו.

בעיות בריאות

שימוש יתר במכשירים ניידים עלול להזיק לבריאות הילדים. ככל שהם משתמשים במכשירים ניידים, כך הם מבצעים פחות פעילויות גופניות. הבעיה היא שמשחקים ברשת מקוונים משולבים עם חטיפים, ומחליפים את המשקה המאוזן. ככל שילדים מבלים יותר זמן מול המסכים הללו, רוב הזמן בספה, פחות זמן הם מבלים בחוץ במשחק, בריצה ושריפת קלוריות. לאורך זמן, הרגלים אלו יכולים להוביל לעלייה משמעותית במשקל.

כדי למנוע ממנו להפוך להרגל, הורים יכולים לדבר עם ילדיהם על בקרת הורים ולהשתמש באפליקציית ScreenGuide כדי לאזן את זמן המסך. זכרו: חשוב לאזן את האיכות והכמות של הזמן שהם מבלים במכשירים דיגיטליים.

למדו את ילדיכם שיש זמן להכל, אפילו לשחק משחקים ברשת. אבל חשוב גם לאזן את זה, אחרת בעיות רבות עולות. עיין בטיפים לעריכת "The Tech Talk" עם ילדיך כאן.

תשומת לב והדמיה

פיתוח טווח הקשב מושפע מגורמים סביבתיים. עם צורות הטכנולוגיה השונות הקיימות, לעתים קרובות ילדים מוסחים יותר ופחות מתמקדים במשהו אחר כאשר הוא קיים.

כמו כן, כאשר יש הרבה גירויים חזותיים וחוסר קריאת סיפור, הדבר יכול להשפיע על התפתחות הדמיון של הילד. כדי להתמודד עם זה, חשוב שלילדים תהיה הזדמנות לחקור משחק דמיוני מיושן ולתת לדמיונם להשתולל בספרי סיפורים.

מערכות יחסים ומיומנויות חברתיות

ילדים משתמשים יותר ויותר במכשירים ניידים והם יכולים להתמכר לזה ולא לבלות מספיק זמן עם המשפחה ו / או החברים. יש סיכוי גבוה יותר שהם מחוברים כמעט עם חברים, משתפים תמונות וטקסט מקוונים מאשר בפגישה באופן אישי.

הדור החדש גדל ומשחק משחקים ברשת, ניגש לאתרי אינטרנט (לפעמים אתרים מזיקים), מפטפטים באופן מקוון בפייסבוק, משתפים תמונות באינסטגרם ובסנאפצ'אט וכן הלאה. זה לא אומר שבילוי באינטרנט ברשת הוא דבר רע, אבל בילוי רב מדי באינטרנט יכול באמת להחליש את הקשר בין ההורים לילד, וגם להגן על הילד כדי לשפר מספר מיומנויות חברתיות.

פרטיות ובטיחות

מכיוון שההתקדמות בטכנולוגיה מביאה לעלייה ברמות החיבור, עלינו לקחת בחשבון את ההשפעות שיכולות להיות למדיה החברתית והאינטרנט על השקפתו הנפשית של ילדנו, כמו גם על פרטיותם ובטיחותם. חשוב לדעת אילו פעילויות ילדיכם בוחנים ברשת, וכן לטפח מערכת יחסים פתוחה בה ילדכם מרגיש בנוח לדון בכל הנוגע להתנהגות בה הם נתקלים ברשת.

ילדים בהגדרות אלה יכולים לעתים קרובות להיחשף לדרגות שונות של גודל

שכבות, שיכולות להיות בעלות השפעה מתמשכת על ההתפתחות החברתית והרגשית של הילד כמו גם על ההערכה העצמית שלו.

אמנם ניתן להשתמש במדיה חברתית כדרך לחיזוק מערכות יחסים קיימות, אך חשוב לתת להם אפשרות לתרגל מיומנויות שיחה וחברתיות ללא טכנולוגיה. ילדים המשתמשים בטכנולוגיה מתמדת עשויים להיות מהססים לקיים אינטראקציה עם ילדים אחרים בסביבה חברתית, דבר שעלול לגרום להשפעות שליליות לטווח הארוך.

וודא שאתה נותן לילד שלך המון הזדמנויות להתאמן במסגרות חברתיות על ידי דוגמנות כישורי שיחה אלה בעצמך.

להלן מספר רעיונות הורות חשובים שיעזרו להגביל את ההשפעות השליליות של הטכנולוגיה על ילדים:
• להיות מעודכן ומעורב בטרנדים דיגיטליים עדכניים שילדיך עשויים להיתקל בהם.
• שימו לב למה ילדכם משתמש בטכנולוגיה.
• עודדו שימוש בזמן המסך למשחקים או מופעים חינוכיים.
• לפתח קשרים פתוחים כדי לדון בכל דאגה.
• צור זמן "לא מנותק" על בסיס קבוע – החל על כל בני המשפחה.
• עודדו שימוש בדמיון ובבניית מערכות יחסים עם אחרים בחיים האמיתיים.
היה עצמך מודל לחיקוי חזק בכל הקשור לשימוש בטכנולוגיה.

עלינו לוודא כי המדיה החברתית לא תכתיב את הציפיות והחוקים עבור ילדינו.

ללא ספק הטכנולוגיה מועילה בחיי היומיום שלנו, אך הורים וילדים כאחד צריכים להבין כי יש להשתמש בטכנולוגיה ככלי למידה, ולא אמור להחליף אינטראקציות בעולם האמיתי. כדי לראות רעיונות כיצד ניתן להשתמש בטכנולוגיה לתמיכה בהתפתחות בגיל הרך, אנא קרא את המאמר האחר שלי כיצד להשתמש בטכנולוגיה לתמיכה בפיתוח.

כיצד לעודד הפעלה

משחק דמיוני הוא קריטי להתפתחותו הבריאה של הילד. כאשר ילדכם עוסק במשחק דמיוני, הוא מתנסה באופן פעיל בתפקידים החברתיים והרגשיים של החיים. הם יבדקו גם שימוש במילים חדשות שייתכן שלא שמעת אותן השתמשו בהן קודם. משחק דמיוני מציב גם הזדמנויות רבות בהן על ילדים להשתמש בכישורי חשיבה כדי לפתור בעיות. עיינו במדריך שלנו לעשרה צעצועים המעודדים משחק דמיוני.