הרעיון של בית חכם אינו בדיוק חדש. למעשה, אנשים חוזים רבים מטכנולוגיות הבית החכם של ימינו כבר שנים רבות. עם זאת, מה שאתה אולי לא יודע הוא שטכנולוגיית הבית החכם גדלה והתרחבה לאחרונה עד כדי כך שהיא יכולה להשפיע כמעט על כל חלק בבית שלך ועל הדרך בה אתה מתקשר.
מרבית הטכנולוגיות הקיימות כיום מקלות עליכם את האינטראקציה עם המטבח, חדר האמבטיה, התאורה וטמפרטורת האוויר שלכם, מה שהופך את ביתכם לחסכוני יותר, נוח ומסוגל יותר מאי פעם. החלק הטוב ביותר הוא שכל אחת מהטכנולוגיות הללו רק משתפרת ומשתפרת ככל שעובר הזמן. למעשה, רבים מהם מגוונים מספיק כדי לאפשר גם שדרוגים עתידיים, מה שמאפשר לך להפיק את המוצר אפילו יותר.
רעיונות טכנולוגיים לבית חכם
בדוק את 10 הרעיונות הטכנולוגיים לבית החכם המדהימים האלה כדי לראות מה אתה יכול להחיל על הבית שלך בעתיד.
לוח ניהול ביתי

תאר לעצמך שבמקום חבורה של מתגי קיר שבהם אתה משתמש כדי לשלוט באורות שלך ובאלקטרוניקה אחרת, יש לך במקום לוח מגע חכם. ובמקום לשלוט רק באורות, תוכלו לגשת כמעט לכל דבר במקום אחד כולל אבטחה, אינטרקום להתקשר לחדרים אחרים, אורות חכמים שמרגישים כשאתם נכנסים לחדר כך שהם מדליקים את עצמם, בנוסף לגרום למזג האוויר, אורות התוכנית להדליק גם כשאתה לא רחוק ועוד. לוחות ביתיים חכמים כמו זה מקלים עליכם לשלוט על כל אזור בבית רק עם כמה ברזים. ומכיוון שהם מתקינים בצורה חלקה ישירות על הקיר שלך, אתה יכול למקם אותם בכל מקום שמשפחתך אוספת כדי להקל על חייכם אפילו יותר.
גילוי דליפת מים

אין דבר הרסני יותר לבית מאשר נזק למים. צינור שדלף לאט יכול לגרום נזק של אלפי דולרים לפני שתגלה אותו אי פעם. ודברים כמו צינורות מתפרצים בחורף יכולים לפעמים לא להבחין באמצע הלילה או כשאתה מחוץ לבית, ומקשה על עצירת הבעיה לפני שיהיה מאוחר מדי.
טכנולוגיית גילוי מים עוזרת לתקן בעיה זו. על ידי התקנת גלאי נזילות באזורים בהם אתה סביר להניח לראות בעיה – בשירותים, מתחת לכיור, למטה במרתף, תקבל התראה באופן מיידי בעת התרחשות, ותתן לך את הזמן לסגור את המים ולהתקשר לאינסטלטור לפני שהנזק מתחיל להתרבות.
מנעולי בית חכם

אם נמאס לכם להתעסק עם חבורה של מפתחות להיכנס לביתכם בכל יום, או שאתם רוצים שתוכלו להכניס את ילדיכם מבלי לתת להם מפתח שהם יכולים לאבד, קחו בחשבון מנעול חכם לדלתכם. למנעולים חכמים יש אפשרות של מערכות כניסה עם מקשים וגם ללא כניסת מפתח, ומאפשרות לך להפעיל את הכונן דרך קוד או מפתח. וטכנולוגיות חדשות מציעות גם דברים כמו הגנה מפני פריצה, בכך שתזין מספרים אקראיים לפני שתזין את הקוד כך שמריחות אצבעות בלוח המקשים לא יוכלו למסור את הקוד שלך, נעילה אוטומטית לאחר 30 שניות והתראה אלחוטית על מערכות אבטחה במקרה של הפסקה פנימה. ישנם אפילו מנעולים הנעולים באמצעות הטלפון החכם שלך, כך שאתה אפילו לא צריך לזכור קוד.
תרמוסטטים חכמים

התרמוסטט הוא המפתח לשמירה על נוחות בביתכם ביום ובלילה. עם השנים התרמוסטטים השתפרו ונעשו יותר טובים בכך שהם מאפשרים לך לשלוט על הטמפרטורה של הבית שלך בין אם אתה נמצא או לא נמצא, רבים מבלי שתצטרך לבצע התאמות קבועות כדי לבצע את העבודה. כעת קיימים תרמוסטטים העושים שימוש בטכנולוגיית wifi וחיישנים המאפשרים לך שליטה אולטימטיבית ברמות הנוחות של הבית שלך.
השתמש בסמארטפון שלך מכל מקום כדי להעלות או להוריד את הטמפרטורה של הבית, כך שאם אתה עוזב פתאום או מתכנן לחזור מוקדם מהצפוי, עדיין תוכל לקבל את השליטה הדרושה לך. וגם תרמוסטטים חכמים לומדים את הדפוסים שלך לאורך זמן, כך שהם יכבו את עצמם ומופעלים על פי לוח הזמנים שלך, כך שאתה אפילו לא צריך לחשוב על זה. כל זה מסתכם בבית נוח יותר וחיסכון אדיר בחשבונות אנרגיה בכל חודש.
מקררים חכמים

מה אם המקרר שלך יכול לעשות יותר מאשר לשמור על קור רוח לאוכל? אנשים רבים כבר משתמשים במקררים שלהם בכדי להחזיק תווים, תמונות ולוח השנה המשפחתי, אך מה אם המקרר שלכם יכול היה לעשות את כל זה ועוד? מקררים חכמים מגיעים כעת עם מסכי מגע עם רכזת משפחתית מובנית המאפשרים לך גישה לאינטרנט, לצפות במופע האהוב עליך, להשאיר הערות אחת לשנייה, לגשת ללוח השנה המשפחתי ועוד. מקררים חכמים יכולים להגיע עם היכולת לחוש תנודות בטמפרטורה בתוכם, להבטיח שהאוכל שלכם יישאר בטמפרטורה אופטימלית בכל עת.
מים חכמים, חדר אמבטיה חכם
רוב האנשים נוטים להתמקד בטכנולוגיה חכמה במטבח או באזורי המגורים של הבית, אך יש הרבה מה לומר על הטכנולוגיה החכמה בחדר האמבטיה. תכונות חדשות לחיסכון במים בחדר האמבטיה כוללות ברזים שמכבים את עצמם כשהם מרגישים שאתם מתרחקים וראשי מקלחת שמתמזגים ומפסלים מים בכדי לגרום להם להרגיש

כאילו אתה מקבל יותר מים במקלחת שלך ממה שאתה בפועל. שלב את זה עם מושבי אסלה שיכולים לסגור את עצמם, להזרים MP3, ולספק פונקציות חום ובידה, ותוכלו להפוך את חדר האמבטיה שלכם לנסיגה ביתית חכמה.
האולטימטיבי בבקרת תאורה
מתגי אור נאים לחדרים קטנים שאינם כוללים פונקציות מרובות, אך רוב האנשים כיום משתמשים באזורי המגורים שלהם למגוון מלא של פעילויות שונות, וכל זאת עם מגוון רחב של משתמשים שונים. איזו דרך טובה יותר לשלוט בתאורה בחדרים אלה מאשר דרך פאנל אור חכם? לוחות אור מעניקים לך שליטה יעודית יותר על סוגי התאורה השונים ברחבי החדר, כך שתוכל להגדיר ביתר קלות את כמות האור הנכונה לפעילותך בלחיצת כפתור.
נורות חכמות

בעוד מתגי דימר ואפליקציות שיעזרו לשלוט בתאורה בבית יכולים לענות על חלק מהצרכים שלכם, הם לא תמיד יכולים לבצע את ההתאמות העדינות הנחוצות בכדי להבטיח תאורה מיטבית בכל חדר בבית. הזן את הנורה החכמה. בעזרת היכולת לחוש את סוג האור שכבר נמצא בחדר, נורות אלה יכולות למעשה לעבור מאור לבן רך לבן בוהק, לצמוח ואפילו להדליק ולכבות את עצמן כשנכנסים לחדר ויוצאים ממנו. עכשיו אתה אפילו לא בהכרח צריך להיות מתגי תאורה בכלל, אלא רק נורה שיכולה לחוש באופן אינטואיטיבי את כל הצרכים שלך.
פתיחת דלתות מוסך חכמה

נמאס לך להתמודד עם פותחן דלת המוסך שלך רק כדי ללחוץ על הכפתור מספר פעמים בכדי שהוא יעבוד? פתיחת דלתות מוסך חכמה חדשה עובדת עם הסמארטפון שלך כדי לאפשר לך גישה ולפתוח או לסגור את דלת המוסך שלך מכל מקום באמצעות המגע על המסך. פתיחת דלתות מוסך חדשניות אף מאפשרות לך להתאים את התאורה בתוך המוסך שלך, כך שתוכל לנצל טוב יותר את החלל בכללותו.
כלי בישול חכמים

אם אתם אוהבים לבשל או שיש לכם ילדים קטנים בבית, אתם צריכים כיריים אינדוקציה במטבח שלכם. הטווחים החכמים האלה לא מתחממים כמו שעושים כלי בישול מסורתיים, אלא משתמשים בטכנולוגיית אינדוקציה כדי לחמם רק את האוכל שבמחבתות שלך, מה שאומר שהם משתמשים בפחות אנרגיה, מבשלים את האוכל שלך בצורה מהירה יותר ושווה יותר ומונעים פציעות מחום. לרוב יש גם יכולת מסך מגע להפוך את הבישול אפילו מהיר יותר, קל ומהנה יותר מאי פעם.
בנה בית חכם יותר
עם כל כך הרבה סוגים שונים של טכנולוגיות חכמות מסביב, לא תתקשו להתאים את הבית כך שיתאים לכל הצרכים שלכם. השקיעו בכמה מהטכנולוגיות החכמות או כל אלה כדי להבטיח שהבית שלכם יעשה כל מה שתרצו בו ועוד.