המין האנושי תמיד התחדש, ובזמן קצר יחסית עבר מבניית שריפות והכנת חיצים עם עצה לאבן ליצירת אפליקציות סמארטפון ורובוטים אוטונומיים. כיום ההתקדמות הטכנולוגית ללא ספק תמשיך לשנות את הדרך בה אנו עובדים, חיים, שורדים בעשורים הבאים.

מאז תחילת האלף החדש, העולם היה עד להופעת המדיות החברתיות, הסמארטפונים, מכוניות בנהיגה עצמית ורכבים מעופפים אוטונומיים. היו גם קפיצות עצומות באחסון אנרגיה, בינה מלאכותית ומדעי הרפואה. גברים ונשים מיפו את הגנום האנושי ומתמודדים עם השלכות הביוטכנולוגיה ועריכת הגנים.

אנו ניצבים בפני אתגרים עצומים בתחום ההתחממות הגלובלית וביטחון המזון, בין נושאים רבים אחרים. אמנם חדשנות אנושית תרמה להרבה מהבעיות העומדות בפנינו, אך זו גם חדשנות וכושר המצאה אנושיים שיכולים לעזור לאנושות להתמודד עם סוגיות אלה. אלה 21 אסטרטגיות העלולות למנוע אסון אקלימי.

רחוב וול 24/7 בחן דיווחי תקשורת ומקורות אחרים על החידושים האחרונים מרחיקי הלכת כדי למצוא כמה מההמצאות החשובות ביותר של המאה ה -21. במקרים מסוימים, אף על פי שהיו כמה מחקרים קודמים וטכנולוגיות עזר לפני 2001, החידוש לא הפך לרשות הציבור עד למאה זו. רשימה זו מתמקדת בחידושים (כמו זכוכית מסך מגע) התומכים במוצרים ולא במוצרים הספציפיים עצמם (כמו האייפון).

נותר לראות אם כל הטכנולוגיה ברשימה זו תמשיך להשפיע לאורך כל המאה. חקיקה בארצות הברית עשויה להגביל את אורך החיים של סיגריות אלקטרוניות, למשל. אבל חלק מההמצאות של 20 השנים האחרונות צפויות להיות בעלות כוח לעתיד הנראה לעין. להלן כמה המצאות בנות מאות שנים אך עדיין נמצאות בשימוש נרחב כיום.

הדפסת תלת מימד
מרבית ההמצאות מגיעות כתוצאה מרעיונות ומושגים קודמים, והדפסת תלת מימד אינה שונה. היישום המוקדם ביותר של שיטת השכבה בה השתמשו מדפסות התלת מימד של ימינו התרחש בייצור מפות טופוגרפיות בשלהי המאה ה -19, והדפסת תלת מימד כידוע החלה בשנת 1980.

ההתכנסות של שיטות ייצור זולות יותר ותוכנות קוד פתוח, עם זאת, הובילו למהפכה של הדפסת תלת מימד בשנים האחרונות. כיום משתמשים בטכנולוגיה בייצור כל דבר, החל מחלקי רכב זולים יותר ועד גשרים ועד נעלי בית בלט פחות כואבות והיא אף נחשבת לאיברים מלאכותיים.

סיגריות אלקטרוניות
בעוד שמרכיבי הטכנולוגיה קיימים במשך עשרות שנים, הסיגריה האלקטרונית המודרנית הראשונה הוצגה בשנת 2006. מאז, המכשירים הפכו לפופולאריים במיוחד כאלטרנטיבה לסיגריות מסורתיות, וטרנדים חדשים, כמו שימוש במיץ בטעם, הציגו תרמו להצלחתן של חברות כמו ג'ול.

מחקרים עדכניים הראו כי נותרו מידה רבה של אי וודאות וסיכון סביב המכשירים, עם מספר גדל והולך של מקרי מוות ופציעות הקשורים לאידוד. בתחילת 2020, ה- FDA הוציא איסור נרחב על טעמים רבים של סיגריות אלקטרוניות מבוססות מחסניות, בין היתר משום שטעמים אלה פופולריים במיוחד בקרב ילדים ומבוגרים צעירים יותר.

מציאות רבודה
המציאות המוגברת, שבה גרפיקה דיגיטלית מכוסה על קטעי וידאו חיים כדי להעביר מידע בזמן אמת, קיימת כבר זמן מה. אולם רק לאחרונה, בעקבות הגעתה של חומרת מחשוב חזקה יותר ויצירת ספריית תוכנת מעקב וידאו פתוחה, המכונה ARToolKit, שהטכנולוגיה באמת המריאה.

אפליקציות סמארטפון כמו משחק Pokémon Go ומסנני Snapchat הן רק שתי דוגמאות פופולריות קטנות ליישומי מציאות מוגברת מודרנית. הטכנולוגיה מאומצת ככלי בייצור, שירותי בריאות, נסיעות, אופנה וחינוך.

תיקון למניעת הריון
השנים הראשונות של האלפים הביאו חידוש בתכנון המשפחה, אם כי כזה שעדיין ממוקד רק בנשים ואינו עושה דבר כדי להגן מפני זיהומים המועברים במגע מיני. ועדיין, התיקון למניעת הריון שוחרר לראשונה בארצות הברית בשנת 2002 והקל על נשים במניעת הריונות לא מכוונים. טלאי הפלסטיק מכיל את אותם הורמוני אסטרוגן ופרוגסטרון שנמצאים בכדורים למניעת הריון ומספק אותם באותו אופן כמו טלאי ניקוטין כדי לעזור לאנשים להיגמל ממוצרי טבק.

בלוקצ'יין
כנראה ששמעת על זה גם אם אינך מבין את זה לגמרי. ההסבר הפשוט ביותר לבלוקצ'יין הוא שזו דרך בלתי ניתנת להפסקה לרישום עסקאות בין צדדים – ספר ספר דיגיטלי משותף שרק הצדדים יכולים להוסיף אליו ושקוף לכל החברים ברשת עמיתים לעמית שבהם היומן של הבלוקצ'יין נרשם ואוחסן. .

הטכנולוגיה נפרסה לראשונה בשנת 2008 ליצירת ביטקוין, הקריפטו הביזור הראשון, אך היא אומצה מאז על ידי המגזר הפיננסי ותעשיות אחרות לשימושים רבים, כולל העברות כספים, פיקוח על שרשרת האספקה ​​ובטיחות המזון.

אנדוסקופיה של קפסולה
ההתקדמות באלקטרודות פולטות אור, חיישני תמונה ועיצוב אופטי בשנות ה -90 של המאה ה -20 הביאו להופעתה של אנדוסקופיה של קפסולות, אשר שימשה לראשונה בחולים בשנת 2001. הטכנולוגיה משתמשת במצלמה אלחוטית זעירה בגודל גלולת ויטמין שהחולה בולע.

כאשר הקפסולה חוצה את מערכת העיכול, רופאים יכולים לבחון את מערכת העיכול בצורה הרבה פחות פולשנית. ניתן להשתמש באנדוסקופיה של קפסולה לזיהוי מקור הדימום הפנימי, דלקות בכיב המעי וגידולים סרטניים.

לבלב מלאכותי מודרני
הידוע יותר רשמית כמערכת אספקת אינסולין לולאה סגורה, הלבלב המלאכותי קיים מאז סוף שנות ה -70, אולם הגרסאות הראשונות היו בגודל ארון תיוק. בשנים האחרונות הפך הלבלב המלאכותי, המשמש בעיקר לטיפול בסוכרת מסוג 1, לנייד. הלבלב המלאכותי הראשון (מהסוג המודרני והנייד) אושר לשימוש בארצות הברית בשנת 2016.

המערכת עוקבת באופן רציף אחר רמות הגלוקוז בדם, מחשבת את כמות האינסולין הנדרשת ומספקת אותה אוטומטית באמצעות משאבה קטנה. מחקרים בריטיים הראו כי מטופלים המשתמשים במכשירים אלו בילו זמן רב יותר בטווח הרמה הגלוקוזי האידיאלי שלהם. בדצמבר 2019 אישר ה- FDA גרסה מתקדמת עוד יותר של הלבלב המלאכותי, שנקרא Control-IQ, שפותח על ידי UVA.

קוראים אלקטרוניים
סוני הייתה החברה הראשונה ששחררה קורא אלקטרוני באמצעות מה שמכונה תצוגה אלקטרואפורטית מכוסה מכוסה, המכונה בדרך כלל דיו אלקטרוני. טכנולוגיית דיו אלקטרוני, המחקה דיו על נייר שקל בעיניים וצורכת פחות כוח, הייתה קיימת מאז שנות ה -70 (והשתפרה בשנות ה -90), אך החדשנות של קוראי הדואר האלקטרוני נאלצה לחכות עד אחרי ביקוש נרחב יותר לספרים אלקטרוניים עלה. סוני הוחלטה במהירות על ידי קינדל של אמזון לאחר הופעת הבכורה שלה בשנת 2007. הפופולריות של הקוראים האלקטרוניים פחתה עם הופעתם של טאבלטים וסמארטפונים, אך הם עדיין מצווים על נאמנות מתולעי ספרים ברחבי העולם.

עריכת גנים
חוקרים מאוניברסיטת קליפורניה, ברקלי וצוות נפרד מהרווארד והמכון הרחב גילו באופן עצמאי בשנת 2012 כי מערכת חיסון חיידקית המכונה CRISPR (ראשי תיבות של חזרות קצרות בין פלינדרומיות מקובצות במרווחים קבועים) יכולה לשמש כעריכת גנים עוצמתית. כלי לבצע שינויים מפורטים ב- DNA של כל אורגניזם. תגלית זו בישרה תקופה חדשה בתחום הביוטכנולוגיה.

לתגלית פוטנציאל למיגור מחלות על ידי שינוי הגנים בעכברים ויתושים כדי להילחם בהתפשטות מחלת ליים ומלריה, אך הוא גם מעלה שאלות אתיות, במיוחד בכל הנוגע לעריכת גנים אנושיים, למשל לצורך רבייה.

חבילות סוללות בצפיפות גבוהה
מכוניות חשמליות טסלה זכו לתשומת לב רבה כל כך בעיקר בגלל הסוללות שלהן. הסוללות, שנמצאות מתחת לתא הנוסעים, מורכבות מאלפי תאי ליתיום יונים בצפיפות גבוהה, שכל אחד מהם בקושי גדול מסוללת AA רגילה, שוכנים בתוך חבילת סוללות גדולה וכבדה המציעה גם למכוניות חשמליות טסלה מרכז נמוך ותופס דרך כוח משיכה ותמיכה מבנית.

פרי המוח של מייסד שותף טסלה J.B. Straubel, מודולי הסוללה הללו אורזים יותר אגרוף מאשר סוללות מכוניות חשמליות רגילות (וזולות יותר). חבילות אלה משמשות גם למכשירי אחסון אנרגיה למגורים, מסחריים ורשתות.

עוזרים דיגיטליים
אחד ממגמות הטכנולוגיה הגדולות ביותר בשנים האחרונות היה טכנולוגיית הבית החכם, שניתן למצוא כיום במכשירים צרכניים יומיומיים כמו מנעולי דלת, נורות ומכשירי מטבח. חתיכת הטכנולוגיה העיקרית שעזרה להפוך את כל זה אפשרי היא העוזרת הדיגיטלית. אפל הייתה חברת הטכנולוגיה הגדולה הראשונה שהציגה עוזר וירטואלי בשם סירי, בשנת 2011, עבור iOS.

עוזרים דיגיטליים אחרים, כמו קורטנה של מיקרוסופט ואלקסה של אמזון, נכנסו מאז לשוק. העוזרים זכו לרמת פופולריות נוספת כאשר חברות הטכנולוגיה הציגו רמקולים חכמים. יש לציין כי כעת ניתן למצוא את Google Home ו- Echo של אמזון במיליוני בתים, עם מגוון יישומים הולך וגדל.

לב הרובוט
לבבות מלאכותיים קיימים כבר זמן מה. מדובר במכשירים מכניים המחוברים ללב בפועל או מושתלים בחזה כדי לסייע או להחליף לב שאינו תקלה. Abiomed, חברת דנברס, מסצ'וסטס, פיתחה לב רובוט בשם AbioCor, מכשיר עצמאי העשוי מפלסטיק וטיטניום.

AbioCor היא יחידה עצמאית למעט חבילת סוללות אלחוטית המחוברת לפרק כף היד. רוברט כלים, ספרן טכני עם אי ספיקת לב, קיבל את הראשון ב -2 ביולי 2001.

שתל רשתית
כשהיה סטודנט לרפואה, ד"ר מרק הומון צפה בסבתו מאבדת בהדרגה את חזונה. רופא העיניים והביו-הנדסאי התמקדו במציאת פיתרון לגורמים לעיוורון. הוא שיתף פעולה עם ד"ר ג'יימס ויילנד, עמית במכון העיניים USC Gayle ואדוארד רוזקי, ומומחים נוספים ליצירת ה- Argus II.

ה- Argus II הוא מכשיר תותבת רשתית הנחשב לפריצת דרך עבור הסובלים מרטיניטיס פיגמנטוזה, מצב ניוון רשתית בירושה שיכול להוביל לעיוורון. המצב פוגע במיליון וחצי אנשים ברחבי העולם. המכשיר אושר על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקני בשנת 2013.