סכנות טכנולוגיות כוללות תקריות של חומרים מסוכנים ותקלות בתחנות כוח גרעיניות. בדרך כלל, מעט או לא
אזהרה קודמת לתקריות הכרוכות בסכנות טכנולוגיות. במקרים רבים, ייתכן שהקורבנות אינם יודעים שהם היו
הושפעו עד שנים רבות אחר כך. לדוגמה, בעיות בריאותיות הנגרמות על ידי אתרי פסולת רעילה נסתרים – כמו אצל Love
התעלה, בסמוך למפלי הניאגרה, ניו יורק – עלתה לפני שנים לאחר החשיפה הראשונית.
מספר התקריות הטכנולוגיות הולך וגובר, בעיקר כתוצאה מהעלייה במספר החומרים החדשים
וההזדמנויות לטעות אנושית הגלומות בשימוש בחומרים אלה.

סכנות שמקורן בתאונות טכנולוגיות או תעשייתיות, נהלים מסוכנים, כשלים בתשתית או פעילויות אנושיות ספציפיות העלולות לגרום לאובדן חיים או פגיעה, נזק לרכוש, שיבוש חברתי וכלכלי או השפלה סביבתית.
דוגמאות לסכנות טכנולוגיות כוללות זיהום תעשייתי, קרינה גרעינית, פסולת רעילה, תקלות בסכר, תובלה, תאונות תעשייתיות או טכנולוגיות (פיצוצים, שריפות, שפכים כימיים).

מה אני צריך לדעת?

יסודות
סכנות טכנולוגיות הן מקור הולך וגובר לסיכון לאנשים ולסביבתם. זו השפעה של גלובליזציה של ייצור, עלייה בתיעוש ורמת סיכון מסוימת לתאונות הקשורות בייצור, תהליכים, תחבורה וניהול פסולת. סיכונים אלה קשורים לשחרור חומרים בתנאי תאונה או לייצור חומרים כאלה בתנאים מסוימים כמו שריפה. חומרים העלולים להשפיע על בריאות האדם או על הסביבה על ידי זיהום והשפעותיהם על בעלי חיים וצמחים.

הרשימה הבאה מציינת את סוג הפעולות שעלולות להוות סכנות טכנולוגיות:

שחרור כימיקלים לאטמוספירה על ידי פיצוץ, שריפה
שחרור כימיקלים למים (מי תהום, נהרות וכו ') על ידי קרע במיכל, קרע בצנרת, כימיקלים מומסים במים (שריפה), נשפכות נפט בסביבה הימית
התרסקות לוויין (רדיונוקלידים)
מקורות רדיואקטיביים בתהליכים מטלורגיים
מקורות נוספים לשחרור רדיונוקלידים לסביבה
זיהום על ידי פעילויות בניהול פסולת
זיהום קרקע
תאונות עם זיהום מי תהום (דרך, רכבת)
זיהום מי תהום על ידי מזבלות (זיהום נע לאט)
תאונות מטוסים
שחרור וזיהום כתוצאה מפעולות צבאיות (למשל אורניום מדולדל) או הרס מתקנים
משחרר כתוצאה מהשימוש התעשייתי בחומר ביולוגי (למשל וירוסים, חיידקים, פטריות)

אירועים כימיים מסוכנים
כימיקלים נמצאים בכל מקום. הם מטהרים מי שתייה, מגדילים את ייצור הגידולים ומפשטים את עבודות הבית. אבל גם כימיקלים יכולים להיות מסוכנים
בני אדם או הסביבה אם משתמשים בהם או משתחררים בצורה לא נכונה. סכנות יכולות להופיע
במהלך ייצור, אחסון, הובלה, שימוש או סילוק. אתה והקהילה שלך נמצאים בסיכון אם משתמשים בכימיקלים בצורה לא בטוחה או משתחררים בכמויות מזיקות אליהם
הסביבה בה אתה גר, עובד או משחק.
יצרני כימיקלים הם מקור אחד לחומרים מסוכנים, אך ישנם רבים
אחרים, כולל תחנות שירות, בתי חולים ואתרי פסולת של חומרים מסוכנים.

בטיחות מקלט לחדרים אטומים
עשרה מטרים רבועים של שטח רצפה לאדם יספקו אוויר מספיק בכדי למנוע הצטברות פחמן דו חמצני עד חמש שעות, בהנחה שקצב נשימה רגיל בזמן מנוחה. עם זאת, סביר להניח כי גורמים מקומיים לא ימליצו על המקלט הציבורי בחדר אטום במשך יותר משלוש שעות, מכיוון שהיעילות של מחסה כזה פוחתת עם הזמן כאשר האוויר החיצוני המזוהם מחלחל בהדרגה למקלט. בשלב זה הפינוי מהאזור הוא טוב יותר
פעולת הגנה לנקוט. כמו כן, עליכם לאוורר את המקלט כאשר החירום עבר כדי להימנע מנשימה של אוויר מזוהם עדיין בתוך המקלט.

להלן הנחיות לתקופה שלאחר אירוע בחומרים מסוכנים:
חזרו הביתה רק כאשר הרשויות אומרות שזה בטוח. פתח חלונות ואוורור והפעל את המאווררים כדי לספק אוורור. פעל במהירות אם הגעת למגע עם או נחשפת לחומרים כימיים מסוכנים.
תעשה את הדברים הבאים:
עקוב אחר הוראות הטיהור מהרשויות המקומיות. ייתכן שתומלץ לך להתקלח ביסודיות, או שתומלץ לך להתרחק ממים ולעקוב אחר הליך אחר. פנה לטיפול רפואי בתסמינים חריגים בהקדם האפשרי. הניחו בגדים ונעליים חשופות במיכלים אטומים היטב. אל תאפשר להם ליצור קשר עם חומרים אחרים. התקשר לרשויות המקומיות כדי לברר על סילוק נאות.
יש ליידע את כל מי שנכנס איתך במגע כי ייתכן שנחשפת לחומר רעיל.
גלה מהרשויות המקומיות כיצד לנקות את האדמות והרכוש שלך.
דווח על אדים מתמשכים או סכנות אחרות למשרד שירותי החירום המקומי שלך.

נקוט אמצעי הגנה

ליישובים רבים יש ועדות מקומיות לתכנון חירום (LEPC) שתחומי האחריות שלה כוללות איסוף מידע על חומרים מסוכנים בקהילה והנגשת מידע זה לציבור על פי דרישה. על ה- LEPC למטרה לפתח תוכנית חירום להכנה ומענה למקרי חירום כימיים בקהילה. הדרכים שהציבור יקבל הודעה והפעולות שעל הציבור לנקוט במקרה של שחרור הן חלק מהתכנית. פנה ל- LEPC למידע נוסף על מפגעים כימיים ועל מה שצריך לעשות כדי למזער את הסיכון לאנשים ולקהילה מחומרים אלה. משרד ניהול החירום המקומי יכול לספק מידע ליצירת קשר עם ה- LEPCs.

עליך להוסיף את המצרכים הבאים לערכת ציוד האסון שלך:
יריעות פלסטיק.
סרט דביק.
מספריים.

בודק את הבית שלך
ישנם כנראה חומרים מסוכנים רבים ברחבי הבית שלך. צא לסיור בבית שלך כדי לראות היכן נמצאים החומרים האלה. השתמש ברשימת פריטי הבית הנפוצים המסוכנים שהוצגו קודם לכן כדי להדריך אותך בציד שלך. לאחר שאיתרת מוצר, בדוק את התווית ובצע את הצעדים הנדרשים כדי להבטיח שאתה משתמש, מאחסן והושך את החומר בהתאם להוראות היצרן. חשוב לאחסן כימיקלים ביתיים במקומות בהם ילדים אינם יכולים לגשת אליהם. זכרו שמוצרים כמו פחי תרסיס של ספריי לשיער ודאודורנט, מסיר לק ולקים, חומרי ניקוי לניקוי טואלטים ומרישי ריהוט כולם נכללים בקטגוריית החומרים המסוכנים.

תחנות כוח גרעיניות
תחנות כוח גרעיניות משתמשות בחום שנוצר מביקוע גרעיני בסביבה מכילה כדי להמיר מים לקיטור, מה שמאלץ את הגנרטורים לייצר חשמל. תחנות כוח גרעיניות פועלות ברוב המדינות במדינה ומייצרות כעשרים אחוז מכוח האומה. כמעט 3 מיליון אמריקאים חיים במרחק של 10 מיילים מתחנת הכוח הגרעינית המפעילה.

למרות שבנייה ומתפעול של מתקנים אלה מנוטרים מקרוב ומוסדרים על ידי הוועדה לרגולציה הגרעינית (NRC), תאונות אפשריות. תאונה עלולה לגרום לרמות קרינה מסוכנות העלולות להשפיע על בריאותו ובטיחותו של הציבור המתגורר בקרבת תחנת הכוח הגרעינית. לממשלות מקומיות ומדינות, סוכנויות פדרליות, ושירותי החשמל יש תוכניות לתגובת חירום במקרה של אירוע בתחנת הכוח הגרעינית. התוכניות מגדירות שני "אזורי תכנון חירום." אזור אחד מכסה שטח ברדיוס של 10- מיילים מהצמח, שם יתכן שאנשים עלולים להיפגע ישירות
חשיפה לקרינה. האזור השני משתרע על שטח רחב יותר, בדרך כלל עד לרדיוס של 50 מייל מהמפעל, בו חומרים רדיואקטיביים עלולים לזהם את אספקת המים, גידולי המזון ובעלי החיים.

הסכנה הפוטנציאלית מתאונה בתחנת כוח גרעינית היא חשיפה לקרינה. חשיפה זו יכולה לנבוע משחרור של חומר רדיואקטיבי מהצמח לסביבה, בדרך כלל מאופיין בפלומה (היווצרות דמוי ענן) של גזים וחלקיקים רדיואקטיביים. הסכנות העיקריות שיש לאנשים בסביבת הפלומה הן חשיפה לקרינה לגוף מהענן וחלקיקים המופקדים על הקרקע, שאיפת חומרים רדיואקטיביים ונטילת חומרים רדיואקטיביים.

חומרים רדיואקטיביים מורכבים מאטומים שאינם יציבים. אטום לא יציב מפטיר את עודפי האנרגיה שלו עד שהוא הופך ליציב. האנרגיה הנפלטת היא קרינה. כל אחד מאיתנו חשוף לקרינה מדי יום ממקורות טבעיים, כולל השמש וכדור הארץ. עקבות קטנים של קרינה קיימים במזון ובמים. קרינה משתחררת גם ממקורות מעשה ידי אדם כמו מכונות רנטגן, מכשירי טלוויזיה ותנורי מיקרוגל. לקרינה השפעה מצטברת. ככל שאדם חשוף לקרינה, כך ההשפעה גדולה יותר. חשיפה גבוהה לקרינה עלולה לגרום למחלה קשה או למוות.

השג חומרי מידע חירום ציבוריים מחברת הכוח המפעילה את תחנת הכוח הגרעינית המקומית שלך או ממשרד שירותי החירום המקומי. אם אתה גר במרחק של 10 מיילים מתחנת הכוח, עליך לקבל חומרים אלה מדי שנה מחברת הכוח או ממדינתך או מהממשל המקומי.