טכנולוגיה בחיינו כיום ואיך שהיא השתנתה

במהלך השנים, הטכנולוגיה חוללה מהפכה בעולמנו ובחיי היומיום שלנו. הטכנולוגיה יצרה כלים ומשאבים מדהימים, תוך שהיא מספקת מידע שימושי בהישג ידנו.
הטכנולוגיה המודרנית סללה את הדרך למכשירים רב פונקציונליים כמו השעון החכם והסמארטפון. מחשבים הם יותר ויותר מהירים, ניידים יותר ומונעים יותר מאי פעם. עם כל המהפכות הללו, הטכנולוגיה גם הפכה את חיינו לקלים יותר, מהירים יותר, טובים יותר ומהנים יותר.

במאמר זה נסקור כיצד הטכנולוגיה השפיעה על חייו של הקשיש בבית ומחוצה לו. התקדמות הטכנולוגיה סיפקה דרכים מהירות יותר לתקשר באמצעות אפליקציות למסרים מיידיים ופלטפורמות מדיה חברתית. קשישים מסוגלים לשמור על קשר עם יקיריהם, ואילו למטפלים יש דרכים חדשות לבדיקת הורים או חולים מזדקנים.
הטכנולוגיה גם נתנה לנו מכשירים חדשים לגמרי בעשורים האחרונים, כמו שעונים חכמים, טאבלטים והתקני עוזר קולי. בעזרת מכשירים אלה אנו יכולים לבצע פעולות כמו העברת כסף באופן מיידי ולבצע רכישות עבור כל דבר, החל מבגדים, משלוח אוכל, מצרכים, ריהוט ועוד. הטכנולוגיה שינתה את האופן בו אנו מבדרים את עצמנו, נפגשים זה עם זה, וצורכים את כל סוגי המדיה. זה עשה התקדמות מהנה, אבל זה גם מתקדם חשוב בבטיחות בכל הקשור לאבטחת הבית ומכשור רפואי.
במיוחד עבור קשישים, מכשירים אלה מספקים את החופש לגיל במקום, לחיות באופן עצמאי ולהמשיך לעבור בחיי היומיום בשקט נפשי. זה פותח הזדמנויות חדשות על ידי עזרה בבטיחות, ניידות וקישוריות. ההתקדמות הרפואית הצליחה לעשות זאת כך שתוכלו להמשיך להיות פעילים עם מצבים כמו סוכרת ודלקת פרקים. באמצעות מכשירי התרעה רפואיים חדשים, קשישים יכולים גם לקבל עזרה בלחיצת כפתור ולשמור על קשר עם יקיריהם לא משנה היכן הם נמצאים בעולם.
מכיוון שיש כל כך הרבה טכנולוגיות חדשות שאפשר לעקוב אחריה, זה יכול להיראות מהמם להסתגל. עם זאת, כל הטכנולוגיות החדשות הללו נועדו להקל על חייך. למרות שזה אולי לא מרגיש אינטואיטיבי, לימוד השימוש בסמארטפונים, שעונים חכמים ועוזרים קוליים פשוט לוקח קצת הדרכה ותרגול.

כשמדובר בדרך בה אנו מתקשרים באופן כללי, לטכנולוגיה המודרנית הייתה השפעה עוצמתית.

הטכנולוגיה הדיגיטלית שינתה את מה שאנשים מכנים "מדיה". ההשפעה של טכנולוגיה חדשה על המדיה ניכרת מכיוון שחברת מדיה איננה בהכרח פלטפורמה חדשותית יותר. חברת מדיה היא כיום כל חברה שעוזרת להעביר מידע ברחבי העולם, כולל פלטפורמות מדיה חברתית כמו פייסבוק וטוויטר.

כמות משתמשי האינטרנט הפעילים בעולם כוללת כיום קרוב ל -3.2 מיליארד איש. זה כמעט מחצית מאוכלוסיית העולם. בכל יום נמכרים שני מיליון סמארטפונים ברחבי העולם, וכמות המידע שאנו חולקים ברשתות המדיה החברתית היא פנומנלית.

המדיה החברתית אינה ההצהרה הגדולה היחידה שהטכנולוגיה הדיגיטלית הצהירה. גם המדיה החברתית אינה הדרך היחידה שהטכנולוגיה השפיעה על חיי כולם.

לפני הטכנולוגיה הניידת, היית צריך לחפש במילון כדי להבין את המשמעות של מילה. עכשיו אתה יכול לחפש מילים באפליקציית מילון או לחפש במהירות באינטרנט. מעבר למילים, אתה יכול לחפש כמעט כל דבר באינטרנט באמצעות מנועי חיפוש כמו גוגל ובינג.

אין להכחיש כי עתיד הטכנולוגיה ימשיך לחולל מהפכה בחיינו. בעוד מספר שנים מכוניות נטולות נהגים עשויות להיות הנורמה עבור כולם, ורובוטים יהיו דבר שבשגרה במפעלים. טכנולוגיה עתידית בטוחה להפוך את חיינו בדרכים לא יאומנות, אך כאן אנו מדגישים את הדרכים הנפוצות הרבות שהטכנולוגיה משנה את חיינו כיום.

הטכנולוגיה השתנתה כיצד אנו מתקשרים
כיצד סייעה הטכנולוגיה בתקשורת? קידום הטכנולוגיה הפך את התקשורת למהירה ונוחה להפליא. לא ייאמן להביט לאחור ולראות כמה התקשורת הפכה קלה יותר לאורך השנים. כלי תקשורת מציעים אחת הדוגמאות המשמעותיות ביותר לאופן בו התפתחה הטכנולוגיה במהירות.

בעבר, כתיבת מכתב, שליחת פקסים או מציאת טלפון חוטי הייתה הדרך הטובה ביותר לתקשר מרחוק עם מישהו. כדי להתחבר למישהו בחברה כיום, יש לך הרבה אפשרויות יעילות יותר בהישג ידך. אתה יכול לשלוח להם הודעה במדיה החברתית, לשלוח להם טקסט, לווידיאו צ'אט, לשלוח אימייל או לבצע שיחה.

שיטות חדשות אלה יכולות לעזור לכם לשמור על קשר עם יקיריהם, במיוחד אם אתם מזדקנים במקום או גרים לבד. וידאו צ'אט מסייע למטפלים לבדוק את קשישים שאולי לא זקוקים לבדיקות מתמדת באופן אישי. מדיה חברתית היא דרך נהדרת לשמור על קשר באופן כללי, ומאפשרת לראות מה יקיריכם עושים באמצעות התמונות והעדכונים שהם מפרסמים.

מדיה חברתית
מי לא שמע על פייסבוק, טוויטר או סקייפ? הם הפכו לשמות ביתיים. גם אם אינך משתמש בפלטפורמות אלה, הם חלק מחיי היומיום ולא ייעלמו בקרוב. ללא קשר למיקומך, הודעות באמצעות מדיה חברתית מועברות בפלטפורמות אלה באותה קצב ומהירות בין אם הנמען נמצא ממש לידך או בצד השני של העולם. אתה יכול גם לשלוח הודעות קוליות באמצעות פלטפורמות אלה, והיא מועברת תוך ננו-שניות.

אפליקציות להודעות
הדרך בה אנו משתמשים בטלפונים ניידים השתנתה גם היא באופן דרמטי. בנוסף לפלטפורמות המדיה החברתית, ישנם יישומים רבים אחרים המיועדים במיוחד לתקשורת. אם המדיה החברתית אינה מיועדת לך, WhatsApp ואפליקציות העברת הודעות אחרות מאפשרות לך להעביר במהירות הודעה למשפחה וחברים ואפילו לבצע שיחות באמצעות Wi-Fi.

אתה יכול לשלוח דוא"ל דרך הטלפון שלך או לשלוח הודעות טקסט באמצעות ספק הטלפון הנייד שלך, אך לסמארטפונים רבים יש פלטפורמות העברת הודעות משלהן המובנות ישירות בטלפון. במכשירי אייפון של Apple iMessage מאפשרת לך לתקשר עם כל אחד אחר שיש לו אייפון בחינם באמצעות WiFi או נתונים סלולריים. iMessage התחיל להיות מתוחכם יותר ויותר עם השנים. שליחת תמונות, קטעי וידאו ואמוג'ים הם רק היסודות עם מה שאתה יכול לעשות, והפלטפורמה התרחבה כעת כך שהיא כוללת משחקים, הערות קוליות ושילובי אפליקציות שונות בכדי לשלוח מידע במהירות רבה יותר.

אפליקציות להודעות יכולות להיות אפשרות נהדרת אם יש לך חברים במדינות אחרות או אם אין לך תוכנית טלפונית.

שעונים חכמים
התקשורת אף התפתחה מעבר למכשירים ניידים ומחשבים אישיים. כעת אנו יכולים לשלוח הודעות באמצעות טאבלטים, עוזרי קול, שעונים חכמים ועוד. שעון החכם הוא טכנולוגיה חדשה יחסית שתופסת כמעט את כל היכולות של הסמארטפונים בשעון נוח למסך מגע. אתה יכול לקבל התראות, לעקוב אחר הפעילות שלך, להגדיר התראות, ואפילו להתקשר לטקסט ישירות דרך מכשירים לבישים אלה.

שעון חכם יכול לשמש גם דרך לתקשר עם מגיבים לחירום. חברות התראה רפואיות כמו MobileHelp ו- Medical Guardian יצרו קשר עם מפתחי שעונים חכמים או יצרו טכנולוגיות קנייניות בכדי לספק לקשישים את הבטיחות של התרעה רפואית על פרק כף היד. שעונים אלה כוללים רבים מאותם תכונות כמו שעון חכם טיפוסי, כמו מעקב אחר פעילויות והודעות אישיות.

אפילו יצרני השעונים החכמים הפופולריים בשוק מחוץ לתעשיית ההתראות הרפואית מספקים לאנשים את היכולת לתקשר במהירות במקרה חירום. Apple Watch Series 4 והגרסאות הבאות שלו כוללות זיהוי נפילות מובנה, אשר יתריע אוטומטית על סיוע בחירום. בנוסף ליכולות התגובה האוטומטיות שלה, טכנולוגיית Apple Watch מאפשרת למשתמשים גם לבצע שיחת חירום מכל מקום בעולם באופן ידני. אפליקציית הבריאות מזהה רפואי של אפל יכולה לספק למגיבים לחירום גישה לתנאים הרפואיים שלך ולאנשי חירום ייעודיים.

הטכנולוגיה מאפשרת לנו לתקשר באופן מיידי עם אנשים בשכונות שלנו או ברחבי העולם. חידוש זה לא רק שומר אותנו מחוברים, אלא יכולים לעזור לנו לחיות חיים בטוחים ובריאים יותר.

הטכנולוגיה שינתה את האופן בו אנו משלמים חשבונות ומעבירים כסף
אין עוד צורך להיכנס לבנק כדי למשוך כסף או להעביר אותו למישהו. בנקים רבים כבר עשו עסקאות באופן מקוון ונגישים לאנשים בכל מקום. חברות כמו PayPal ו- Venmo יצרו פלטפורמות בהן אנשים יכולים לשלוח ולקבל כסף מכל מקום באמצעות האינטרנט.

תשלום חשבונות הפך לפשוט גם בזכות הטכנולוגיה. באפשרותך לתזמן תשלומים באופן אוטומטי כאשר הם אמורים לפקוד במקום להיזכר בדואר בדואר. באמצעות הטלפון הסלולרי שלך ואפליקציה בנקאית, אתה יכול לנהל את כל תשלומי החשבונות הדרושים שלך באופן מקוון.

הגדרת תשלומים אוטומטיים באמצעות אפליקציה בנקאית מועילה במיוחד לקשישים שעלולים להיתקל בבעיות זיכרון. מטפלים או יקיריהם יכולים לעזור בהגדרת תשלומי חיוב חוזרים כך שלעולם אין שאלה אם החשבון ישולם במועד או לא.

זה אפילו פשוט לשלם עבור דברים המשתמשים רק בסמארטפון שלך. עם Apple Pay וארנק גוגל, אינך צריך להעביר כספים כשאתה קניות. יישומים אלה מקשרים בצורה מאובטחת את חשבון הבנק שלך לטלפון הנייד שלך. אותן מכונות בהן אתה משתמש כדי להחליף את כרטיס האשראי שלך בחנות מאפשרות כעת תשלומים ניידים מהטלפון שלך.

המעקב עם כל החידושים הללו אולי נראה כמו טרחה, אבל טכנולוגיות אלה יכולות לפשט את חייך כדי לעזור לך לדאוג לפחות דברים. עם כל יכולות התשלום הקיימות בימינו, אתה יכול לעזוב את הבית בלי הארנק ולהיות בסדר.

גאדג'טים טכנולוגיים חדשים שעליכם להיות בביתכם
למידע נוסף על טכנולוגיה חדשה שתסייע להתעדכן בביתכם ולהקל עליכם להמשיך ולהתיישן במקום.

הטכנולוגיה שינתה את האופן בו אנו צופים בטלוויזיה
הטכנולוגיה שינתה את האופן בו אנו צופים בטלוויזיה כיום. חברות הכבלים מפעילות באופן רציף תכונות חדשות המאפשרות לצופים להשהות ולהריץ מחדש טלוויזיה בשידור חי ולהקליט את התוכניות המועדפות עליהם לצפייה בהמשך.

בעזרת המכשירים הניידים שלך אתה יכול לצפות, או "להזרים" את תוכניות הטלוויזיה הרצויות לך, מתי שאתה רוצה ואיך שאתה רוצה. שירותי סטרימינג כמו נטפליקס, הולו ואמזון פריים וידיאו כולם מציעים גישה לתכניות טלוויזיה בכבלים ותכנים מקוריים במחיר חודשי נמוך. דיסני נכנסת גם למשחק הסטרימינג, עם ההודעה האחרונה על שירות הסטרימינג החדש שלהם + דיסני. סטרימינג הוא רק דרך נוספת לצפות בתוכניות המועדפות עליכם, אך הוא משתמש באינטרנט במקום בכבלים. זו יכולה להיות דרך חסכונית יותר לצפות בטלוויזיה. שלא כמו חבילות טלוויזיה בכבלים המסורתיות, אינך צריך לשלם עבור חבילות כבלים גדולות עם ערוצים שאינך משתמש בהן. שירותי סטרימינג מציעים סרטים ותכניות טלוויזיה המקובצות לפי ז'אנר, ומאפשרים למצוא את המועדפים שלך בקלות.

בעזרת סטרימינג תוכלו לצפות תוך כדי תנועה – כל מה שצריך זה חיבור לאינטרנט. לרבים משירותי הסטרימינג שפירטנו לעיל יש אפליקציות סלולריות המאפשרות להוריד תוכן ישירות למכשיר שלך. אפשרות זו מאפשרת לך לצפות גם אם אתה הולך לאנשהו ללא גישה לאינטרנט.